Frottéset Kungshamn 2+2


Frottéset Kungshamn  2+2

Välj Variant

Art.nr. 416148-00
Minsta antal: 1 st

Exklusivt frottéset av fairtrade-certifierad bomull.

För oss som leverantör är det viktigt att kunna erbjuda produkter där vi har noggrann kontroll på framtagningen av produkterna, något som vi kontinuerligt arbetar med att bli bättre på.
Väljer du Fairtrade-märkta produkter skapar du möjligheter till förändring. Du bidrar till att odlare och anställda, med egen kraft, kan förbättra sina arbets- och levnadsvillkor. Fairtrade är en oberoende certifiering med uttalat mål att motverka fattigdom och stärka människors inflytande och handlingskraft med syfte att skapa förändring och utveckling.

I denna presentkartong kommer det 2st 5070cm handdukar och 2st 70130cm duschbadlakan förpackade, klara att ge bort som en fin present!

Pris 849,00 kr

Produktfärg

Vit

Antal

Totalt pris kr


Prisspecifikation




Modell Unisex
Material 100% Bomull
Gramvikt 1.82
Tvättråd Normal maskintvätt vid 60 grader, Tvätta separat för första gången, Blekning är inte tillåtet, Torktumla på normal temperatur, Strykning. Högsta tillåtna temperatur 150 grader, Tål inga vätskor som är starkare än perkloretylen
Ursprungsland IN
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.
Lagersaldo 8 st

Ställ en fråga

Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.



Liknande produkter

fr. 155,00 kr

Perry - Handduk organisk bomull 140x70

fr. 104,00 kr

Malibu - Badhandduk

fr. 78,00 kr

Terry - Handduk organsik bomull 100x50

fr. 23,05 kr

Taoru - Sport handduk

fr. 295,00 kr

Merry - Handduk organiskbomull 180x100

fr. 37,95 kr

Fris - Flaska med handuk